Aneb – někdy i ty “divné” věci fungují.

Vzpomínám si na jednu paní, která ke mně nedávno přišla na ukázkovou hodinu. Občas tenhle způsob nabízím, neboť ne každý se hned odváží koupit zajíce v pytli.

A tak tedy povídám, vyprávím, čas plyne… a paní mě sleduje ostřím zrakem.
Je jak na trní a je vidno, že má něco na srdci. Za chvíli to nevydrží (to jsem čekala) a z plna hrdla (to jsem nečekala) zvolá: “Ale já už tuhle metodu ZKOUŠÍM cvičit NĚKOLIK MĚSÍCŮ A NIC!!!” Nestačím se ani nadechnout a paní pokračuje: “Prostě moje svaly NEREAGUJÍ, tak jsem tady jestli řeknete něco, CO JSEM JEŠTĚ NESLYŠELA !!!”

Kdybych měla vousy, tak se pod nimi pravděpodobně usmívám 😊

Jako bych viděla sebe samu před lety, kdy jsem se metodu přišla učit já sama. Byla jsem rozčílená, nešlo mi to, vztekala jsem se a obviňovala jsem všechno a všechny, že mi to NEJDE! Já – pilates “majstr”, svaly vždycky POD KONTROLOU, doteď zvyklá na okamžitou odpověď těla. A najednou N I C…

A pak se mě jednou Renata (Sahani) svým laskavým výrazem (takový ten, co používáte pro lidi, kteří jsou jaksi pomalejšího chápání, ale myslíte to s nimi dobře) zeptá: “ A VOLÁŠ…???”
“Noooo…. já myslela, že je to……ZBYTEČNÝ….”
(trapas)
A tak jsem VOLAT začala… spojovat se svou pánví. Byť mi to přišlo sebevíc divný. Začalo mi totiž docházet, že bez toho, to prostě nemohlo fungovat. Musela jsem začít od úplného základu… Který ale nebyl hned o svalech jak jsem čekala.

VÝSLEDEK SE DOSTAVIL TÉMĚŘ VZÁPĚTÍ… moje svaly začaly reagovat.

A tady mám pro Vás BENEFIT č.1 😊
pocit, že JSTE TAM a víte..
pocit, jakoby vám někdo konečně zavázal tkaničky u bot a vy běžíte
pocit, jako kdyby někdo vaše tělo spojil, propojil… zapojil a vy fungujete
pocit, jako kdybyste si konečně rozsvítily ve špajzce a našly marmeládu… 🥰

…najednou máte zkrátka nastartováno a jedete….a začíná spanilá jízda do neznáma, kterou víte, že si zkrátka nechcete nechat ujít…. 😊