Pomůže nám KEGELOVO cvičení s HYPERAKTIVNÍM močovým měchýřem ?

Včera za mnou do ordinace přišla žena…

Že prý „cvičí“ své pánevní dno co to jde a stejně pořád chodí čůrat. Třeba i 15x za den se jí chce na toaletu. Ale cvičí, vydatně…. Co to jde….“A jakým způsobem tedy cvičíte ?” ptám se.“ No dělám toho Kegela , ČETLA JSEM, ŽE JE TO NEJLEPŠÍ…. “Dlouze vzdychnu a zoufalostí se mi chce bušit hlavou do zdi…

Mé drahé ženy…..🙏❤ ono totiž něco zkrátka žije i přes svou doporučenou expiraci… Tedy nejprve k panu Kegelovi, byť už o něm bylo napsáno mnohé. Myslím, že svůj podíl slávy si již před 100 lety užil do sytosti .Ale jeho umění by již mělo být zarámované ve vzpomínkách na dobu minulou…. Už jsme přec jen trochu postoupili ve vědění JAK správně aktivovat pánevní dno….Kegelův záměr byl jasný: „VTAHNĚTE, CO NAJDETE…… A AŽ TO NAJDETE, TAK TO NEPUSŤTE ! A AŽ TO NAJDETE, TAK PUMPUJTE A VTAHUJTE, CO TO PŮJDE ! OPAKUJTE KLIDNĚ 100xHLAVNĚ VTAHUJTE !!! NEDÝCHEJTE… A ZABERTE !

Kegel prý chtěl, aby se ženám vagina opětovně zúžila, neboť pak mají lepší vnímaní sexuálních prožitků… Inu, musí se říct, že pan Kegel na to nešel zas tak špatně… to né….. A věřím, že spousta ženám, to minimálně pomohlo “vrátit zpátky život a jakési vědomí do jejich pánve…”Ale jeho “cvičení” se zaměřuje hlavně na aktivitu svěračů. Na zvýšení hypertonu v oblasti pánevního dna. Kde se ale rozhodně o POTŘEBNÝCH polaritách jako je uvolnění a aktivita bavit nemůžeme. A tudíž u HYPERAKTIVNÍHO MOČOVÉHO MĚCHÝŘE, kdy se pánevní dno nachází převážně už samo o sobě v hypertonu, se přeci nemůžeme vůbec bavit o vhodnosti tohoto způsobu řešení k této diagnose….🙏🙏🙏

Tedy tak……

Pojďme prosím už pana Kegela nechat na piedestálu jeho doby….. věnujme mu zasloužený dík…. ale prosím, pohýčkejme své pánevní dno už způsobem pro něj přec jen vhodnějším ❤.

"Jsem fyzioterapeutkou jejímž příběhem se stala tématika pánevního dna. Jsem také ženou, která se rozhodla pomoci ostatním ženám pochopit a hlavně ukázat, že pánevní dno není jen sval uvnitř naší pánve. Ale že je to také místo našich emocí... A že zkrátka nelze řešit jedno bez druhého. Více o mém příběhu si můžete přečíst ZDE:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.